Książki na prezent dla dziecka w każdym wieku


Książki na prezent dla dziecka w każdym wieku

Co kupić dziecku, które ma już wszystko? Jaki prezent na roczek, a jaki na piąte urodziny? Co kupić dla chłopca, a co dla dziewczynki? Te pytania zadaje sobie każdy, kto choć raz chciał kupić prezent dla dziecka. Jest jednak coś, co sprawdzi się zawsze i w każdym wieku. Są to książki.

Książki dla dzieci

Książka zawsze jest świetnym pomysłem na prezent. Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają czytać, oglądać obrazki i wymyślać do nich swoje własne historie. Oczywiście inne książki wybierzemy dla roczniaka, inne dla trzylatka a jeszcze inne dla dziecka, które już potrafi czytać. Na jakie tytuły więc warto zwrócić uwagę?

  • Ulica Czereśniowa to seria książek dla dzieci. To, co ją wyróżnia spośród innych, to brak tekstu. To duże, tekturowe książki obrazkowe, które zostaną z dzieckiem na dłużej. W serii ukazały się między innymi “Lato na ulicy Czereśniowej”, “Zima na ulicy Czereśniowej”, “Noc na ulicy Czereśniowej”.
  • Akademia mądrego dziecka to z kolei seria odpowiednia dla najmłodszych. Książeczki są nieduże, proste a dodatkowo kolorowe, ciekawie zilustrowane i posiadają ruchome elementy, które zachęcą malucha do sięgania po książeczkę i samodzielnej zabawy. Konkretne tytuły to np.: “Dobranoc, mała pando!”, “Dzień dobry, samolociku!”, “Moje ciało” czy “Na wsi”.

Polecany wpis: Wesołe skarpetki czyli coś wyjątkowego

Dla nieco starszych dzieci świetnie sprawdzi się Pomelo. To krótkie historyjki, przedstawiające przygody małego słonia imieniem Pomelo, który mieszka w ogrodzie pod dmuchawcem. Niebanalnie zilustrowane, napisane w sposób niezwykle zabawny, zdobywają serca zarówno rodziców jak i dzieci. Do tej pory ukazały się tytuły “Pomelo jest zakochany”, “Pomelo podróżuje”, “Pomelo rośnie” i wiele innych.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
Justyna Sikora
Studentka informatyki na jeden z Politechnik. Uwielbia koty, dobrą literaturę i stawia na rozwój osobisty. Co jakiś czas publikuję artykuły na portalu.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *